Masáže Karel Giebisch
Může Vás zajímat

Nabídka masáží

Masáž je na světě více jak přes 3000 let. Jedná se o soubor vzájemně na sebe navazujících doteků neboli hmatů, které dovedou poskytnout pocit pohody, úlevu nebo zlepšit zdravotní stav. Při masáži lze snadno zapomenout na každodenní starosti, nával v práci či neustálý tlak, kterému čelíte v osobním životě.

Ztuhlost v kloubech a namožené svaly většinou lidé nijak zvlášť neřeší. Jde o zcela standardní pocit, na který jste si zvykli. Teprve po absolvování některé z nabízených masáží si uvědomíte hned několik věcí. Především, že napětí ve svalech a jejich bolest je náhle pryč. Cítíte se více uvolnění a odpočinutí. Pocit únavy a stresu zmizel a chmury ve tváři vystřídá úsměv. Oplýváte pozitivní energií, novým elánem poprat se se všemi překážkami v osobních, ale i pracovních záležitostech. Sáláte spokojeností a nadšením.

Doteky a masáže jsou v dnešním světě opomíjeny. Všichni neustále spěchají za svými povinnostmi a zapomínají na sebe. Hodí se čas od času zastavit a nechat se opečovávat v rukou maséra. Jednak si pomůžete od řady potíží fyzického, ale i psychického rázu a zakusíte nezapomenutelné okamžiky příjemné relaxace spojené s tolik potřebným celkovým odpočinkem namoženého těla. Mrkněte se na níže představenou nabídku masáží a vyberte si proceduru, která vám nejvíce vyhovuje.

Nabídka masáží

Masáže jsou situovány do řady oblastí a obsahují mnoho variant. Přes klasické, regenerační a sportovní masáže až ke specializovaným technikám např. k aplikování medu, baněk, lávových kamenů a ještě mnohem víc. Seznamte se s postupy, které jsou momentálně součástí mé nabídky. Ta se bude čas od času rozšiřovat o nové možnosti, jak se budu v masírování nadále zdokonalovat. Zatím vám mohu nabídnout tyto masáže.

Základní varianty

Klasická relaxační masáž

Jedná se o velice příjemnou proceduru, při které si krásně odpočinete. Prováděné postupy jsou nesmírně relaxační a účinné. Tato masáž působí blahodárně na lidský organismus a navozuje pocit klidu, pohody a celkového uvolnění. Zbaví vás únavy, stresu, starostí a bolesti namožených kloubů či svalů. Po jejím absolvování se budete cítit odpočinutě, spokojeně a plni pozitivní energie. Získáte novou chuť do života jak po osobní tak i po pracovní stránce. Chmury ve tváři vystřídá úsměv a do všeho se vrhnete s nadšením.

Aplikované hmaty jsou praktikovány příjemným pomalým relaxačním způsobem, kterému brzy přivyknete po pár prvních minutách. . . Nebude trvat dlouho a tuto masáž si pravděpodobně oblíbíte jako většina zákazníků.

Regenerační sportovní masáž

Jde o druh masáže, která již není tak odpočinková a relaxační jako klasická varianta. Jednotlivé hmaty jsou o něco intenzivnější a masér vyvíjí mnohem větší tlak na masírovanou oblast. Působí více do hloubky. Též se zbavíte stresu, napětí, únavy, bolesti v kloubech a svalech, ale ne každému tato procedura vyhovuje. Mají ji rádi především aktivní lidé nebo ti, co mají v oblibě větší a intenzivnější tlak. Regenerační a sportovní masáž bývá praktikována především u sportovců. Občas se ale najdou i takové případy, kdy může pomoci při odstraňování problému, kde je nutné vyvinout větší sílu např. zatuhlost bederní, krční oblasti atd. Existují situace, kdy se hodí tuto formu masáže kombinovat s klasickou relaxační technikou.

Speciální a exotické varianty

Breussova masáž

Tuto metodu vynalezl významný Rakouský léčitel a expert přírodní medicíny, Rudolf Breuss. V ČR je znám především díky léčebné kůře proti rakovině, skládající se ze 42 denního půstu a pití zeleninových šťáv.

Jde o nesmírně jemnou, citlivou a energetickou masáž zad a páteře. Slouží k uvolnění tělesných, psychických, ale i duševních blokád. Provádí se přímo na páteři a v jejím bezprostředním okolí. Regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky. Zároveň řeší řadu potíží hlavně v křížové a bederní oblasti.

Breussova masáž se soustředí vyloženě na páteř a její bezprostřední okolí. Pomocí speciálních hmatů, dochází k oddalování jednotlivých obratlů od sebe, takže mezi obratlové ploténky mají více místa. Vmasírovává se třezalkový olej a tím dojde k uvolnění nervů, které z páteře vycházejí do celého těla. V závěru jemné masáže položíme na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou vzniká magnetizování. Veškeré Nečistoty se krásně hromadí na drsné straně papíru. Místo papíru lze klidně použít nahřáté lávové kameny. Breussovou masáží též dojde k ošetření akupresurních bodů, uložených podél páteře. Jejich aktivování má vliv na výrazné uvolnění páteře, zmírnění či odstranění bolesti zad, ale také řeší psychické blokády.

Celá procedura je navíc natolik příjemná, že si u ní rozhodně odpočinete a zapomenete na všechny strasti a starosti všedních dnů. Pokud máte v oblibě jemné masérské techniky, v žádném případě nebudete litovat.

Důležité!!: Po aplikování třezalkového oleje na danou část pokožky, ji nevystavujte 24 hod. přímému slunci a nenavštěvujte solárko.

Spoušťové body Trigger points

Základní stavební jednotkou svalu je svalové vlákno. Těch jsou miliony. Neustále se pohybují. Stahují, uvolňují, mění celkové napětí, ale i délku. Pokud dojde k narušení tohoto základního procesu, vznikne tak zvaně spoušťový bod trigger point. Hlavní příčinou vzniku těchto bodů mohou být mechanická poškození svalu, přetížení, ale i různé hormonální změny či nevyvážené minerální látky. Bohatě stačí, když spíme v nesprávné poloze, nosíme těžká břemena, oplýváme dlouhodobým stresem, úzkostmi nebo nevhodně sedíme u PC.

Trigger point je v podstatě porucha ve svalu. Místo, kde svalová vlákna nemají dostatek energie a tak dochází k jejich zaseknutí a stažení. Bez pomoci se nezregenerují. Spoušťové body mohou být na pohmat charakterizovány jako tuhé uzlíky, které dovedou být ve výsledku dosti bolestivé. Nicméně když se je povede ošetřit, pocítíte celkovou úlevu.

Tuto proceduru oceníte při migrénách, bolestech krku a horní části zad, pálení mezi lopatkami, potížemi s tenisovým loktem, brnění rukou, ztuhlých ramenou nebo při bolesti svalů a kloubů.

K ošetření spoušťových bodů nevyužíváme žádné masážní oleje. Veškeré postupy řešíme na suché pokožce. Relax nečekejte. Pro někoho může být tato technika mírně bolestivá. Více než kdy jindy s klientem komunikujeme a tlak na jednotlivé body, regulujeme dle jeho aktuálních pocitů a potřeb.

Hot stones, lávové kameny

Jde o nesmírně příjemnou luxusní a velice účinnou masáž, kde hrají hlavní roli horké lávové kameny nebo-li Hot stones. Ty pochází skutečně z vulkanické činnosti, dlouhodobě udrží potřebnou teplotu. Nahřívají se ve vodní lázni tak na 50 stupňů. Dokonale prohřívají celé tělo a zajišťují hlubokou relaxaci. Hot stones blahodárně působí na nervový systém a mají pozitivní vliv na krevní oběh. Horké kameny odstraňují stres, nespavost, bolesti hlavy, svalů, kloubů, krční páteře. Pomáhají též léčit revmatismus, křeče a zlepšují limfatický systém.

Tato technika je stará několik tisíc let a přišla k nám z Polynésie. Kameny ze kterých vychází teplo, příjemné, pomalé relaxační masérské postupy a krásně vonící přírodní olej, vám zajistí nesmírně efektivní odpočinek a vy snadno zapomenete na všechen stres, starosti a problémy, které vás trápí. Budete se cítit jako v ráji.

Tato masáž bývá prováděna pouze v chladnějším ročním období, konkrétně podzim, zima. Není vhodná v případě, když máte cukrovku, trápí vás tuberkulóza či nádorové onemocnění. Též není doporučována po operaci, v těhotenství, při epilepsii, kolísajícím krevním tlaku, krvácení, jakýchkoli zánětech či kožních onemocněních. Než se na masáž lávovými kameny vydáte, je doporučováno poradit se o této proceduře s lékařem a ujistit se, jestli netrpíte nějakou nemocí, která by mohla mít negativní vliv při působení vysokých teplot. Pokud navštěvujete solárko, absolvujte masáž lávovými kameny až tak po dvou dnech od poslední opalovací procedury.

Rychlý kontakt

Vyplňte na Vás kontakt, zavoláme Vám!


Doplňte číslo + 55 = 61