O mně

O mně

Zrak v mém životě nehraje žádnou roli. Od narození jsem totiž zcela nevidomý. Vše kolem sebe vnímám prostřednictvím ostatních smyslů a zrakové postižení nijak zásadně neřeším. Nepotřebuji vidět, abych mohl žít plnohodnotný život.

Začátky s masážemi..

Začalo tedy obvolávání různých akreditovaných společností. Někteří ani raději neodpovídali na e-maily, protože se zřejmě domnívali, že jim píše nějaký šílenec. Jinde zase pouštěli operátorky hlasitý odposlech svým nadřízeným, aby měli můj telefonát z první ruky. Ale já se nevzdával. Obvolával a psal dál Až nakonec se mi podařilo narazit na Dexter Academy, kde pro ně tato nabídka byla obrovskou výzvou.

Slovo dalo slovo a bylo to. Nastoupil jsem do úplně standardního a běžného masérského kurzu, kde mými spolužáky byli lidé bez handicapu. A musím říct, že to bylo fakt super. Netvrdím, že se nejednalo o namáhavou práci. Digitalizaci tištěných materiálů. Týdny náročného učení a praktické trénování jednotlivých hmatů. Celková dřina však v závěru stála za to. Po úspěšném absolvování několika zápočtů a závěrečné zkoušky, mi bylo vystaveno a předáno oficiální osvědčení a certifikace. Stal se ze mě kvalifikovaný nevidomý masér bez specializovaných organizací. A to byl celou dobu můj cíl. Nejen, že jsem se přiučil něčemu novému a užitečnému, ale s jistotou vím, že se podařilo probourat další bariéru mezi handicapovanými a běžnou společností. Atak to má být.

Mé dětství nebylo ničím odlišné od jakéhokoli jiného dítěte. Díky svému parádnímu rodinnému zázemí, sourozencům a jejich kamarádům, nenastal žádný zásadní problém se začleněním do běžné společnosti. Vždyť na tom že nevidím, není zase nic tak zvláštního. Hrával jsem standardní hry, běhal, jezdil na kole, házel míčem na koš. Vše šlo nějak zvládnout. Stačilo jen chtít a občas si některé věci mírně uzpůsobit vlastním potřebám.

Školní lavice na mě čekala už v šesti letech. V této době jsem nastoupil do základní školy pro zrakově postižené tenkrát ještě do Litovle. Dnes už je v Olomouci. Seznámil se s braillovým písmem, podstatnou technikou a získal základní devítileté vzdělání. Po několika letech tentokrát v Brně, úspěšně dovršil i střední školu s maturitou.

Už od dob mého studia mě provázela vize věnovat se moderním technologiím, které by dokázali změnit nebo alespoň usnadnit život všem handicapovaným. S nadšením jsem se tedy vrhl na oblast kompenzačních pomůcek. O co ve skutečnosti jde, to zjistíte na těchto stránkách.

Od techniky až k masážím

Jak plynul čas, začal jsem si uvědomovat, že být zavrtán pouze v technice nemusí být do budoucna to pravé ořechové. Má vize se totiž neskládala pouze z technologických řešení, ale podstatná část se týká i celkového zlepšení životních podmínek různě handicapovaných lidí. Napadla mě tedy myšlenka stát se masérem. Ne ovšem tak, jak to v těchto případech většinou bývá. V žádné specializované organizaci v rukou vyškolených pracovníků, ale úplně standardní a běžnou cestou.

Rád dělám lidem radost

Svoji práci nedělám z donucení, ale jsem vždy hrozně rád, když přináší pozitivní výsledky. Rád dělám lidem radost po všech stránkách. Masírování mě velice baví a naplňuje mě pozitivní energií. Jsem šťastný, když mohu konstatovat, že mé ruce pomohou od bolesti, stresu, únavy, napětí, ale i dalších trápení.

Mnohé zdroje tvrdí, že ruce nevidomého maséra působí blahodárným účinkem. Tím, že tito lidé postrádají jeden ze základních smyslů a to konkrétně zrak, projevuje se tento nedostatek v jejich rukou. Mají v nich mnohem větší cit než je běžné. Působí více do hloubky a tak není divu, že tato masáž je velice účinná po všech stránkách. Jde zcela o jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který vám žádný z vidících odborníků nedokáže zprostředkovat. Zastavte se za mnou a posuďte sami, zda-li je na tomhle tvrzení alespoň střípek pravdy.

Sídlím v centru Olomouce

Můj soukromý masážní salón se nalézá v příjemném prostředí v centru města Olomouce. Celá tato myšlenka týkající se masáží, se zrodila v mé hlavě a vše si tak řeším zcela samostatně. Od objednání zákazníka až po provedení dohodnuté procedury. V současnosti nespolupracuji ani s žádnými specializovanými organizacemi sdružující nevidomé maséry.

K masírování používám prostředky od známých a ověřených značek např. Saloos. K dispozici je vždy neutrální varianta, ale i minimálně jeden vonný olej. Každý zákazník má možnost poslouchat v průběhu masáže rádio nebo relaxační hudbu. Po masáži si lze zcela zdarma doplnit tekutiny na základě připraveného nealkoholického nápoje.

V masérně se také nalézá dostatečný prostor pro odložení věcí včetně dvou kožených křesílek. Můžete tedy klidně dorazit i v páru.

Masáže, které provádím, jsou podmíněny získanými certifikáty. Prohlédnout si je můžete buď zde v této sekci nebo také v salónu na viditelném místě. Časem rozhodně přibudou další. V oblasti masáží se neustále zdokonaluji a postupně se snažím rozšiřovat nabídku jednotlivých procedur.

Přehled je důležitý

Masáž musí být příjemná, nikoli nesnesitelně bolestivá. Pokud už na ni míříte, jsem toho názoru, že byste si ji měli užít se vším všudy. Zrelaxovat se, zbavit se bolesti, stresu, trápení. Po jejím skončení byste se měli cítit svěží a odpočatí.

Aby nedošlo ke vzniku nežádoucích problémů, je nutné mírně znát jednotlivé zákazníky. Zjistit, jestli mohou vůbec masáž absolvovat, co je trápí a zda-li už vůbec někdy na masáži byli. Každého nově objednávaného zákazníka si mírně vyzpovídám prostřednictvím krátkého rozhovoru. Na základě poskytnutých odpovědí získám stručný přehled a dovedu stanovit další postup včetně vhodné procedury dle aktuální situace.

I při samotné masáži uvítám občasnou komunikaci se zákazníkem. Informaci, zda-li je vše v pořádku, abych mohl případně upravit jednotlivé hmaty včetně jejich intenzity.

I když nevidím, věřím, že vám dokážu poskytnout ten pravý oddych, odpočinek a ulevit od veškerých trápení. Neváhejte mě kdykoli kontaktovat prostřednictvím uveřejněných možností. Telefonicky, e-mailem nebo díky těmto internetovým stránkám.

Těším se na Vás.

Obdržené certifikáty

Sportovní a rekondiční masáže (osvědčení)
Lávové kameny (Certifikát)
Klasická relaxační masáž, certifikát
Breussova masáž, certifikát

Spoušťové body trigger points, certifikát

Rychlý kontakt

Vyplňte na Vás kontakt, zavoláme Vám!


Doplňte číslo 3 + 3 =