Poznejte GIVT a pomáhejte

Nakupujete na internetu. Pár kliků na víc a zároveň s vaším nákupem letí pomoc zvolené neziskové organizaci. Vás to nestojí ani korunu navíc. Je to vůbec možné?

Nakupujete na internetu. Pár kliků na víc a zároveň s vaším nákupem letí pomoc zvolené neziskové organizaci. Vás to nestojí ani korunu navíc. Je to vůbec možné?

Je. A může za to portál GIVT. Poznejte jej do větších detailů v krátkém rozhovoru přímo s pracovníky GIVTU a pomáhejme společně. Třešničkou v závěru je rozhovor se mnou v podcastu Pijavice. Je velmi zajímavý a poučný, doporučuji si vyhradit tak 41 min.

A nyní pojďme prozkoumat portál GIVT.

S GIVT týmem o GIVTU

Jak GIVT vlastně vznikl?

Givt vznikl v roce 2015 a stáli za tím tehdy tři lidé: Peter Páluš, Igor Třeslín a Martin Chalupecký. Inspirovali se podobnou službou ve Švédsku, kde byla ale pomoc orientovaná jen na sportovní organizace. Později zjistili, že skoro ve všech západních zemích podobná služba funguje. Začátky nebyly snadné, první měsíc od spuštění jsme měli pouze 18 internetových obchodů, transakcí proběhlo sedm, z toho šest z nich od lidí v Givtu. Od té doby se nám ale podařilo neziskovému sektoru přispět skoro 12 milionů korun a to číslo stále roste, což je skvělé.

Co je posláním GIVTU?

Posláním internetového portálu Givt.cz je proměnit nákupy na internetu na dobrý skutek a pomáhat při tak běžné činnosti, jakou nakupování v dnešní době je. Zároveň je Givt unikátní v tom, že na jednom místě sdružuje tisíce českých neziskovek. Proto jsme založili také blog o neziskovém sektoru a podcast Pijavice, kde se lidé mohou dozvědět o konkrétním fungování nejrůznějších neziskových organizací. Chceme tak přispět k větší transparentnosti tohoto odvětví a dát lidem možnost více porozumět činnostem, kterým se neziskovky věnují. Zároveň těmito aktivitami prohlubujeme naši spolupráci s neziskovými organizacemi, především těmi, kterým na promo a veřejnou prezentaci nezbývá čas nebo finance, nebo se jim z jiných různých důvodů nemohou tolik věnovat.

Jak mohou lidé s GIVTEM pomáhat?

Pomoc s Givtem je jednoduchá. Když člověk nakupuje přes internet, díky prokliku přes naše stránky si může vybrat neziskovou organizaci, kterou chce při svém nákupu podpořit. Procenty z nákupu pak podpoří neziskovku a přitom jej nákup nestojí nic navíc.

Další variantou je mít v prohlížeči rozšíření do prohlížeče, našeho Pomocníka. Ten zákazníka automaticky na e-shopu upozorní na možnost podpořit neziskovou organizaci. Třetí cestou je naše mobilní aplikace Givt.cz, která je dostupná pro telefony se systémem Android. I přes tu může uživatel několika procenty z nákupu pomoci tam, kde je potřeba.  Podrobný návod, jak se dá s Givtem pomáhat, najdete také na našich stránkách. 

Kolik lidé, kteří chtějí pomoci s GIVTEM musí z vlastní kapsy na pomoc investovat?

Lidé nemusí investovat nic navíc, nákup je bude stát totožnou částku jakou by je stál bez nákupu přes Givt. V tom se Givt odlišuje od ostatních darovacích platforem. Jediné, co snad musí investovat, je to jedno kliknutí navíc před nákupem, ale to, věřím, za ten dobrý pocit z pomoci stojí.

Jak se může do GIVT zapojit nějaký e-shop, který by chtěl nabízet pomoc?

S e-shopy spolupracujeme v rámci tzv. affiliate marketingu. Stačí tedy, aby e-shop využíval tento způsob marketingu a pak už nic nebrání, aby se zapojil mezi další zapojené e-shopy. Stačí se nám ozvat na info@givt.cz a doladíme technické věci ohledně trackingu objednávek, reportů a podobně.

Realizujete podcast Pijavice. Kde si tento podcast mohou lidé pustit?

Pijavice je možné si poslechnout ve všech podcastových aplikacích. Lidé nás mohou odebírat přes platformu Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, ale jsme například i na stránce Audiolibrix nebo České podcasty. Každý si může vybrat, jaká platforma mu bude nejvíce vyhovovat. Mimo to rozhovory zveřejňujeme i na YouTube na našem kanálu GIVT.cz. Podcasty vydáváme vždy jednou za dva týdny a pokud lidé sledují naše sociální sítě, určitě jim žádná nová epizoda neunikne.

S přispěním GIVT týmu

Hostem v podcastu Pijavice

Začátkem září vyšel nový díl podcastu Pijavice, který má pod taktovkou právě portál GIVT. Bylo mi ctí být váženým hostem. Povídání přináší mnoho poznatků ze života nevidomého člověka, který se snaží pokud možno co nejlépe začlenit do běžné společnosti bez znevýhodnění. Probíráme základní, ale přesto velmi důležitá témata, nad kterými se hodí zamyslet a vykoumat, jak by určité záležitosti šlo řešit lépe a přístupněji.

Máte tak 41 minut? Pak není na co čekat.

Poslechnout rozhovor na Youtube